آموزش تزئین سفره شب یلدا با هندونشمحبوب ترین پست ها

شب یلدا میاد و از چند روز قبل همه در تکاپوی کادو چی بخرم و آماده کردن لوازم و خوراکی های خوشمزه ی مخصوص این شب هستن. چیزی که از شب یلدا همیشه پر رنگ و پر قدرت توی ذهن همه می مونه سفره ها و میزهای رنگارنگیه که اعضای خانواده با شوق و ذوق و البته در نظر گرفتن سنت ها اونا رو می چینن. به همین خاطر هم ما تصمیم گرفتیم که امروز با فلسفه ی خوراکی ها و تزئین سفره ی شب یلدا در خدمتتون باشیم.ولی قبلش بد نیست یه سر هم به مقاله هدیه شب یلدا بزنید. تست دوست شناسی هم فراموش نشه !

 

آموزش تزئین سفره شب یلدا

 

شما هم بچه که بودین وقتی می گفتن شب یلدا طولانی ترین شب ساله تو نظرتون خیلی اتفاق بزرگ و عجیب و غریبی بود ؟ شما هم فکر می کردین طولانی ترین شب سال یعنی دست کم 3 الی 4 ساعتی بیشتر از شب های دیگه طول می کشه تا آفتاب طلوع کنه ؟ تورو خدا بگین شما هم این جوری بودین و تیم ما تنها نیست !یادتون نره به کادو برای مرد متاهل سر بزنید.

ست کامل بدمینتون

ست کامل بدمینتون تجربه عالی ورزش کردن

قیمت:٥,٦٩١,٠٠٠ تومان

مشاهده محصول

همیشه حال و هوای شب یلدا خاص بوده و هست. کلا یه جوریه که هم بچه ها رو به وجد میاره و هم بزرگسال ها رو. ترکیب قشنگی از رنگ های قرمز و سبزش ، هندونه و انارش ، آجیل های یلدایی خوشمزه ش، شور و هیجان برای پیدا کردن جواب سوال کادو چی بخرم و قشنگ تر و دلچسب تر از همه دورهمی گرم خانوادگی در کنار همدیگه توی طولانی ترین شب سال با اون سوز سرمایی که خبر از اومدن زمستون میده  و ... خب کاملا طبیعیه آدم به وجد بیاد دیگه ! ایرانی هایی که همیشه سنت های قشنگ باستانیشون رو حفظ می کنن و بهشون پایبندن و هیچ وقت هم فراموش نمی کنن که چه قدر اهمیت داره که این مناسبت ها جشن گرفته بشه و به نسل های بعدی منتقل بشه. یلدایی که همیشه یلدا می مونه و هیچ چیزی اون رو تغییر نمی ده.

بیشتر بخوانید : چی بخرم کادو تولد

توی چند تا مقاله قبلی بهتون ایده کادو های زیادی برای هدیه دادن توی این شب قشنگ به عزیزانتون دادیم. حالا از اون جایی که کادویاب به فکر شماست و دوست داره توی تمامی جشن ها و مناسبت های مختلف خنده رو لب هاتون باشه و همه چیز براتون قشنگ و شاد باشه ، اول یه بررسی روی اجزایی که روی سفره یا روی میز چیده میشن می کنیم ، بعد هم یه کم از تزئین سفره شب یلدا براتون بگیم تا وقتی که داشتین توی طولانی ترین شب سال کنار هم عکس های قشنگ قشنگ می گرفتین به یاد ما هم باشین.    

 

حافظ خوانی در شب یلدا

یکی از سنت های خیلی شیرین و خوبی که توی این شب اجرا می شه البته به جز کادو چی بخرم و کادو دادن به هم دیگه ، حافظ خوانی هستش. دیگه همه مون حضرت حافظ بزرگوار رو می شناسیم و می دونیم که آوازه ی ایشون توی کشورهای دیگه هم خیلی بلنده و توی بعضی از دانشگاه های خارج از کشور واحدی به نام حافظ شناسی تدریس می شه. همین جا هم موقعیت رو مناسب می دونیم که ارادت خاص تیم خودمون رو به شخص حافظ شیرازی بزرگوار اعلام کنیم. شما ببین آخه یه نفر چه قدر باید آدم کار درستی باشه که بعد از قرن ها هنوز داره روی اشعارش تحقیق و بررسی انجام میشه و به نسل های بعدی تدریس داده میشه. روی میز یا سفره شب یلدا گذاشتن غزلیات حافظ جزو واجباته و بدون این کتاب پربار سفره انگار که یه چیزیش واقعا کمه. اون خانواده هایی که خیلی دیگه اهل شعر و شاعری هستن ، ساعت های زیادی رو توی این شب صرف خوندن غزلیات حافظ در کنار همدیگه می کنن و بقیه مردم هم معمولا با گرفتن فال و درخواست از حضرت حافظ برای نشون دادن آینده شون یه جورایی سرگرم میشن. قبلا هم گفتیم براتون که فال های کاغذی با تزئینات خشگل می تونن ایده کادو های خوبی برای طولانی ترین شب سال باشن.

بیشتر بخوانید : روز مادر چی بخرم

جالبه بدونین یه رسم خیلی قدیمی برای فال گرفتن توی شب یلدا هست به این صورت که بزرگ فامیل که در جمع حضور داره یه گلدون یا حالا هر وسیله ی دیگه ای که بشه چیز میز توش انداخت را انتخاب می کنه و همه ی افراد حاضر در جمع یه چیزی از خودشون مثل انگشتر ، دستبند ، گردنبند و هر چیز دیگه ای که توی اون گلدون جا بشه رو میندازن داخلش و این شخص بزرگ فامیل یه تکونی بهش میده و شانسکی یکی از وسیله های توی گلدون رو در میاره ، وسیله متعلق به هرکس که بود نوبت اونه که فالش خونده بشه و معمولا هم فال باز هم توسط همون شخص بزرگ فامیل بلند در جمع خونده میشه. خیلی خوبه آدم این رسم های جالب و قشنگ قدیمی رو زنده نگه داره و هنوز هم اجرا کنه.در ضمن کادویاب خوندن مقاله کادو برای پسر رو بهتون توصیه میکنه.

بیشتر بخوانید : کادو برای مرد متاهل

بیشتر بخوانید : لیست هدیه آقایان

 

 

خوراکی های میز یا سفره یلدا

کیه که عاشق خوردنی های روی سفره ی یلدایی نباشه؟

 واقعیت اینه که هر کدوم از میوه ها و خوراکی هایی که سالیان ساله روی میز می چینیم پشتش یه داستان و باور و فلسفه ای هست. همه مون اینو می دونیم که شب یلدا یه رسم باستانی از دوران زرتشتیان ایرانی بوده و از اون زمانه که این رسم زیبا بنا شده. حالا شاید براتون خوب باشه که بدونین ، انتخاب میوه هایی مثل انار ، هندونه و ... بی دلیل نبوده و مثل سفره هفت سین باستانی و زیبامون ، این خوراکی ها برای خودشون از روی باورهای جالبی انتخاب شدن.

پازل سه بعدی چوبی همراه با جعبه موسیقی

پازل سه بعدی چوبی همراه با جعبه موسیقی هدیه ای خاص

قیمت:٢,٥٣١,٠٠٠ تومان

مشاهده محصول

 مثلا انار که به باور مردمان باستان ها یه میوه ی بهشتی محسوب می شده ، نشونه ای از زندگی دوباره و شروع جدیدی بوده که این مفهوم خیلی هم با مفهوم شب یلدا هم خونی داره. راستی برای ایده کادو هاتون از طرح انار خیلی می تونین استفاده کنین.

درباره ی هندونه اما روایت های خیلی زیادی هست و درست مشخص نیست کدوم یکی از این روایت ها دقیقا همونیه که دلیل انتخاب این میوه سرخ و سبز شده. یه عده معتقدن که این میوه ی آبدار برای آشتی بین میوه های زمستونی و تابستونی روی سفره گذاشته و عده ای هم بر این باورن که قبل از شروع فصل زمستون اگر هندونه میل کنین دیگه توی این فصل سرما نمی خورین. یادتون نره برای بچه های کوچولو به عنوان ایده کادو لباس طرح هندونه ای بخرید. خیلی بامزه و قشنگ می شن.

از اون طرف هم میوه ی خوش رنگ خرمالو رو داریم که یه میوه ی پاییزی زمستونی به حساب میاد و حسابی به قوی تر شدن سیستم ایمنی بدن کمک می کنه.

شاید خیلی هاتون ندونین و براتون عجیب باشه ولی کدو حلوایی هم جزو میوه هاییه که روی سفره شب یلدا جای خودش رو داره و بیشتر به خاطر رنگش انتخاب شده و نشونه ای از نور و گرما و خورشیده. بعله! کدو حلوایی رو ما هم داریم فقط واسه هالووین نیست!!!

 می دونستین آجیل نمادی از صلح و دوستیه ؟ با این تصور که موقعی که همه دور هم جمع میشن با خوردن آجیل یلدایی که خیلی هم مقویه و بدن شما رو برای فصل سرما آماده می کنه ، گرم صحبت میشن و از خاطرات شیرین مشترک می گن و خلاصه یه حس و جو خوبی بین افراد خانواده ایجاد میشه.

 

تزئین سفره و میز یلدا

رسیدیم به بخش جذاب ماجرا.

بالش ماساژور گردن با تنظیم دما

بالش ماساژور گردن با تنظیم دما پیشرفته و حرفه ای

قیمت:١,٣٥١,٠٠٠ تومان

مشاهده محصول

تزئین سفره یا میز یلدایی از قسمت های مورد علاقه ی اکثر مردم خوب کشورمونه. یکی از کار هایی که خیلی رواج داره تزئین و کشیدن نقش و نگار های خیلی قشنگ روی پوست هندونه ست. البته این کار لوازم و تخصص خاص خودش رو می خواد ولی اصلا لزومی نداره خودتون رو اذیت کنین و اگر فکر می کنین این کار خیلی براتون سخته می تونین خیلی ساده هم هندونه ی یلداتون رو تزئین کنین . جوری که هم نمای زیبایی به سفره بده و هم خوردنش برای بقیه آسون باشه. ما لینک چند تا آموزش مختلف رو براتون اینجا می ذاریم تا با نگاه کردن ویدئو ها هندونه تون رو خشگل کنین.

 

 

 

از اون طرف هم انار رو داریم که خیلی راحت میشه دون کرد و توی قالب های شکل اناری که توی بازار هست با ژله ی هر رنگی که دوست دارین ترکیب کنین. هم خوشمزه ست و هم زیبا.

راستی یه روشی برای دون کردن انار اگر بلد نیستین بهتون یاد بدیم تا خیلی سریع این کارو انجام بدین و همه جا رو قرمز نکنین و دونه های انار رو هم بیچاره! انار رو از وسط دو قسمت کنین ، خیلی راحت و ساده با یه چاقوی تیز. بعد نصف انار رو بگیرین توی دستتون و بالای ظرفی که قصد دارین دونه ها رو بریزین توش. انار رو جوری توی دستتون بگیرین که دونه هاش به سمت ظرف باشه و قسمت پوستش به سمت شما. حالا با پشت یه قاشق بزنین روی پوست انار. دونه هاش همچین رقص کنان و راحت میان توی ظرف. اگر تا حالا امتحان نکردین پیشنهاد می کنیم حتما انجام بدین خیلی خوبه.

چند تا لینک هم برای تزئین انار می ذاریم براتون که اون ها آسونن و قابل اجرا نگران نباشین

 

آموزش تزپین میوه

 

 

سعی کنین برای روی میز یا سفره ای که انتخاب می کنین از پارچه ی ترمه ی قرمز استفاده کنین. البته رنگ آبی هم کمک می کنه تا تزئینات و زیبایی های خوراکی بیشتر خودشون رو نشون بدن. اینجوری یه تم سنتی قشنگی هم ایجاد می کنین. کتاب غزلیات حضرت حافظ هم که اون وسط درخشش و شکوه ویژه ای به کل سفره تون میده.

 یادتون نره حتما شمع هم روشن کنین. شمع نشانه ای از روشنایی و نوره که خیلی با ماهیت شب یلدا هم خونی داره.

بیشتر بخوانید : کادو تولد مردانه ارزان ، کادو تولد زنانه ارزان

اگر هم دنبال ایده کادو برای شب یلدا هستین حتما برید و مقاله ی مربوط بهش رو که براتون اوایل ماه گذاشتیم بخونین. و دیگه این که کادویاب و تیمش یلدا رو پیشاپیش بهتون تبریک می گن و براتون آرزوی سلامتی و شادی در کنار خانواده و عزیزانتون رو دارن. حتما عکس های قشنگ دسته جمعی در کنار خانواده بگیرین که همه ی این عکس ها یه روزی خاطره میشن.

نقشه جهان با امکان علامت گذاری

نقشه جهان با امکان علامت گذاری هدیه مناسب جهانگردها

قیمت:١,٣٠٥,٠٠٠ تومان

1402-09-30